Пројектна идеја доприноси смањењу емисија гасова са ефектом стаклене баште (ГХГ), кроз коришћење обновљивих извора енергије и унапређење логистике у кругу фабрике. Постављањем соларног система за сопствене потребе, ово предузеће би смањило потрошњу електричне енергије из традиоционалних извора.
Компанија се примарно бави производњом намештаја од фурнира, производи се искључиво пласирају на тржиште Европске уније (ЕУ), а послује у складу са концептом циркуларне економије. Cви дрвени ресурси који се користе за обраду и израду финалног производа потичу из одрживих шума и за свако дрво мора да постоји међународни ФСЦ сертификат. У затвореном циклусу третмана сав дрвени отпад се меље и продаје као сировина произвођачима пелета, чиме се употпуњује концепт еко-дизајна. Посебна одговорност се огледа у односу према заштити животне средине: кроз рециклажу и управљање отпадом, као и засадима дрвећа, више од 1.500 стабала у окружењу производног погона.
Да би постигла енергетску ефикасност, компанија је у производним погонима поставила ЛЕД расвету, а при изградњи нових погона и пратећих објеката, као и при адаптацији старих, водило се рачуна о унапређењу енергетске ефикасности. Системи грејања и хлађења су унапређени увођењем топлотних пумпи. За потребе оптимизације рачуна за струју, инсталирани су системи за компензацију реактивне енергије, чиме се смањило оптерећење дистрибутивне мреже са прекомерно преузетом реактивном енергијом.
Kомпанија је посвећена налажењу техничких решења којима би се пословање усмерило ка смањењу емисија CO2 кроз коришћење обновљивих извора енергије као примарног енергетског ресурса, унапређење своје логистике у кругу фабрике и осталих пратећих мера.
Ово ће бити остварено инвестирањем у соларни (фотонапонски) систем за сопствене потребе чиме би се смањила потреба за електричном енергијом преузете из дистрибутивне мреже. За остатак енергије која би морала да се преузме из мреже обезбедиле би се гаранције о пореклу, чиме би се резидуална потрошња „озеленила“. Унапређењем логистике у кругу фабрике, заменом два дизел виљушкара са два електрична, који би се пунили у локалу зеленом енергијом. Унапређење Система енергетског менаџмента у складу са ИСО стандардом 50001 са мерно-аквизиционим системом којим би се пратити токови електричне енергије у реалном времену и прорачунавали ефекти позитивног деловања на очување животне средине кроз смањење карбонског отиска, кроз увођење кључних индикатора перформанси, који би карактерисали смањење емисија или генерисану зелену енергију, уз евидентирање и монетарног ефекта уштеде. Планирано је утврђивање методологије јасног доприноса смањењу штетних емисија, како би се токови зелене и прљаве енергије адекватно пратили.